Keskkonnasõbralik kingitus öko-teadlikule inimesele, vol. 2
14.08.2017

Bambusest tooted

Oma öko-teadlikule sõbrale on heaks kingituseks ka näiteks bambusest valmistatud tooted. Bambus on naturaalselt puhas materjal, mis ei vaja kasvamiseks keemilisi väetisi ega kemikaale. Rohttaimena kasvab bambus kiiresti, peale ühe saagi koristamist kasvab uus taim kuue kuuga. Tänapäeval valmistatakse bambusest pea kõike – mööblist riieteni, vaipadest dekoratiiv- ja tarbeesemeteni. Bambusest kingitus näeb kena välja ning need on ka vastupidavad. Tooteid ei laasta ka hallitus, sest mõned bambuse looduslikud kaitseained säilivad materjalis ka peale selle töötlemist ja sellest uue toote valmistamist.

Korduvkasutatavad poekotid

Kui otsid oma öko-teadlikule sõbrale stiilset ja trendikat kingitust, siis on korduvkasutatav poekott selleks väga hea valik. Need on valmistatud ökoloogiliselt puhastest materjalidest ning 100% pestavad, neid on lihtne kanda ja kasutada ning nende valmistamisel arvestatakse tänapäeva moetrendidega. Sestap kasutavad tänapäeval korduvkasutatavaid poekotte isegi kuulsad staarid. Korduvkasutatavad kotid on vastupidavad ja loomulikult kordades ja kordades keskkonnasõbralikumad, kui kilekotid.

E-raamat

Kui su sõber või perekonnaliige on tehnikahull ja armastab lisaks ka raamatuid lugeda, siis on e-raamat talle just sobiv kingitus. Tavaliste paberraamatute valmistamiseks langetatakse igal aastal tuhandeid puid ja hävitatakse sellega meie hinnalist rohelist loodusvara, e-raamat välistab aga seevastu paberi kasutamise vajaduse täielikult.

Päikesepatareidega töötav mobiiltelefoni laadija

Veel üks hea kingiidee on päikesepatareidega töötav mobiiltelefoni laadija. See on kaasaskantav seade, mis tuleb toime ilma tülikate juhtmeteta – lihtsalt laadi laadija päikeseenergiat täis ja kasuta seda siis telefoniaku laadimiseks.

Orgaanilised rõivad

Orgaanilisi rõivaid valmistatakse täielikult ja ainult orgaanilistest materjalidest – orgaaniline Egiptuse puuvill, siid jne. Enne ostmist veendu alati selles, et tooted on tähistatud orgaanilise materjali märgistusega või neil on olemas vastav sertifikaat.

Puu

Kingi oma öko-teadlikule sõbrale lihtsalt üks väike puuistik, mille ta saab oma aeda istutada.

Keskkonnasõbralik kingitus öko-teadlikule inimesele
06.07.2017

Kui sul on vaja teha kingitus mõnele keskkonnateadlikule sõbrale, kes tarbib ka ise igapäevaselt öko-sõbralikke tooteid ja teenuseid, siis eelistab ta kindlasti ka oma tähtpäevade puhul kingituseks saada midagi looduslähedast ja naturaalset. See ei tähenda ainult seda, et kingitav asi ise peaks olema valmistatud ökoloogilisest materjalist – sellesse kategooriasse võivad kuuluda ka ümbertöödeldud materjalidest valmistatud tooted, korduvkasutatavad tooted või miks mitte ka ökoloogiliselt puhtad toiduained.

Praegusel ajal seisab meie keskkond seisab murettekitava ohu ees ja sellest ei saa kuidagi enam mööda vaadata kliimamuutuse mõju saame tunda pea igapäevaselt, sagedased on üleujutused ja maavärinad. Kõik need on märgid sellest, et loodus on muutumas ning tekitanud on need muutused inimkond ise. Seega on igati mõistlik mõelda, mida igaüks meist saaks teha selle nimel, et meie planeeti päästa – kuidas me käitume, mida ja kuidas tarbime ning mida teistele kingituseks teeme.

Siiski on viimase aja tendentsiks õnneks see, et inimesed saavad üha enam ja enam teadlikuks end ümbritsevast keskkonnast ja selle muutustest ning teevad vastavaid korrektuure ka oma käitumises ja tarbimises. Sellega seoses on populaarseks muutunud ka keskkonnasõbralike ja energiasäästlike toodete ja teenuste tarbimine. Ka kingituste tegemine ei tohiks olla siin erandiks, sest nii hoiad sa keskkonda ise ja ärgitad sama tegema ka teisi.

Keskkonnasõbralike toodete leidmine on lihtne – tänapäeval leidub neid kõikvõimalikest kaubakategooriatest. Kaubanduses on vastav valik olemas nii kodukujunduskaupade, kosmeetikatoodete, mänguasjade ja elektroonika kui ka ehete jmt. trendikaupade seas. Looduslikust materjalist valmistatud kingitus on ilus ja vastupidav ning see valmistab keskkonnateadlikule kingitusesaajale kindlasti kordades rohkem rõõmu, kui mõni masstoodangust pärit trendividin. Kindlasti on keskkonnateadlikule inimesele heaks kingituseks mõni Fair Trade märgistusega toode, samuti looduslikest materjalidest valmistatud kingitus. Samuti on populaarsed ümbertöödeldud materjalidest kingitused ja ka heas korras nö. teise ringi asjad.

Milline on parim kingitus isale?
09.06.2017

Murdes pead selle üle, milline võiks olla parim kingitus oma isale, võib asi kippuda üsna stressirikkaks. Milline on see parim kingitus, mida isa ka päriselt hindaks ja kasutaks? Isadle kingituse ostmine on tavaliselt üsna keeruline ja üsna tõenäoliselt tekib kiusatus kinkida talle taaskord üks lips – seda eriti juhul, kui ta on öelnud, et talle pole üleüldse midagi kinkida vaja. Lips ei ole tegelikult päris halb mõte, eriti juhul, kui ta neid tõesti igapäevaselt kannab või on sinu kingitud lipsul mingi eriline ja sentimentaalne väärtus. Aga igal muul juhul oleks igati mõistlik mõte proovida sel aastal teha veidi teisiti.

Mõtle isa harjumustele ja hobidele

Isale selgub parim kingitus siis, kui mõtiskled veidi selle üle, millised on tema hobid, mis talle meeldib või mis võiks talle elevust tekitada. Nii võid tehnikahuvilisele kinkida näiteks mõned sellised kaaned tema nutitelefonile, millele on külge poogitud ka mõned lisafunktsioonid – näiteks sellised uued ja moodsad, mis sisaldavad ka näiteks mingeid igapäevaselt vajalikke tööriistasid. Kui aga juhtub olema selline kokandushuvidega isa, siis on ta kindlasti rõõmus mõne uue ja eksootilise vürtsi üle. Ehk on aga tegu töönarkomaanist issiga, kellele oleks parim kingitus mõni organiseerimissüsteem, mis tema kontorilaual paberikaose kaotaks ja vajalike kontoritarvete või dokumentide leidmise senisest tunduvalt lihtsamaks teeks.

Parim kingitus ei pea alati olema asi – elunautlejale kingi elamusi!

Mis oleks aga parim kingitus sellisele isale, kes armastab elu nautida ning hindab uusi mõnusaid ja elamusi? Aga loomulikult mõne spaa või massaaźisalongi kinkekaart. Võid kindel olla, et väike time-out igapäevarutiinist tuleb talle igati kasuks ja toob sära issi silmadesse tagasi. Ehk pakuks talle põnevust hoopiski mõni uus oskus omandada? Igasuguseid workshoppe ja õpitubasid leidub tänapäeval kõigest ja kõikvõimalikke, seega ehk oleks sellisele isale parim kingitus hoopiski saata ta… no kasvõi ristpistes padjakeste valmistamist õppima.

Seega ära obsesseeru ega aja end otsingutes hulluks, lähene asjale loominguliselt, mõtle kingisaaja omadustele ja eripäradele ning parim kingitus isale ongi välja mõeldud nagu naksti!

 

Sünnipäevakingitus 15-20 aastasele neiule. Mission Impossible?
11.03.2017

Ühele neiule sünnipäevaks originaalse kingituse valimine on loomulikult kõike muud kui vaid üks lihtne asi, mida nagu muuseas möödaminnes korda ajada. Aga kasutades veidike fantaasiat ja õigeid „töövõtteid” on seegi lahendatav.

Alusta sünnipäevalapse enda isiksusest.

Mida ta armastab? Kas talle meeldivad rohkem praktilised ja vajalikud esemed või hoopiski midagi ebatavalist? Kas ta on hulle ekstreemsete elamuste järele? Või hoopiski hoolas koduperenaine, kellele meeldib kõige rohkem oma kodu dekoreerida? Mõtle tema huvidele ja hobidele, nendele asjadele, millega talle meeldib tegeleda. Iga väikseimgi meeldetulev detail võib sulle siin abiks olla.

Alati rõhutatakse, et kingitus peaks olema originaalne, aga ära nüüd sellepärast ilmtingimata arva, et sünnipäevalaps üleelusuurusest pronksist hobusekujust ilmtingimata väga vaimustusse peaks sattuma. Mingisugune kasu peaks kingitusest olema, aga ka sellega ei tasuks väga sügavuti minna: praktika on näidanud, et päris pottide-pannide kinkimisega sa noorele neiule ka just suuremat muljet ei avalda (mõningad erandid muidugi välja arvatud). Seega – vali kuldne kesktee. Kingi talle just see, mida just sellele noorele neiule vaja on, olenemata sellest, on see siis väike ja tagasihoidlik või siis vastupidi – suur ja uhke.

 

Kingitus südamesõbrannale

Sellega peaks olema lihtsam – südamesõbrannad teavad teineteise maitseid ja eelistusi. Kosmeetika, ilusad ehted, omapärane raam armsale fotole või mõni originaalse välimusega ehetekarp sobivad klassiõele või kursaõele sünnipäevakingiks väga hästi. Lähedane sõbranna võib kingiks valida ka näiteks huulepulga või lõhnaõli – midagi sellist, millest ta kindlasti teab, et see sõbrannale meeldib. Või siis näiteks on väga hea mõte kinkida fotosessiooni kinkekaart – vahvad elamused, ilusad pildid ja on, millega sotsiaalmeedias uhkustada. Kui sõbranna on käsitööhuviline, siis sobiks talle kinkida osalemine mõnel uuel kursusel või töötoas.

 

Kingitus kallimale

Oma peigmehelt ootab noor neiu kindlasti kõige originaalsemat kinki. Mõtle suurelt ja üllata teda! Kingi teravate elamuste armastajale langevarjuhüpe, esteetikanautlejale muuseumikülastus, romantikule sõit kuumaõhupalliga jne. Kindlasti ei pane sa väga mööda ka väljasõiduga kuskile sellisesse kohta, kus ta veel käinud ei ole, ka oma kodulinnas. Piiratud eelarve puhul kingi lilled või kommikarp, aga ka siin pea silmas, et need oleksid ebatavalised, tavalisest teistsugused.

 

Kingitus tütrele

16, 18 ja 21 on tavaliselt need ümmargused numbrid, millele suuremat tähelepanu pööratakse ja mille puhul ka suuremaid kinke tehakse. Mõistlik oleks sel puhul kinkida midagi väärtuslikumat ja kauapüsivamat, aga kuna need asjad kipuvad pahatihti olema ka kallimad, siis on siin hea lahendus teha näiteks vanemate-vanaemade-vanaisade ühiskingitus. Näiteks mõni väärtuslikum ehe, uhkem tehnikavidin või miks ka mitte – auto. Teine võimalus on viia sünnipäevalaps ise kingitust valima. Sel puhul on kindel, et sünnipäevalaps saab oma maitse järgi valida välja täpselt, mida soovib ning kindlasti mõjub selline ühine shopping hästi ka omavahelistele suhetele.