Sünnipäevakingitus 15-20 aastasele neiule. Mission Impossible?
11.03.2017

Ühele neiule sünnipäevaks originaalse kingituse valimine on loomulikult kõike muud kui vaid üks lihtne asi, mida nagu muuseas möödaminnes korda ajada. Aga kasutades veidike fantaasiat ja õigeid „töövõtteid” on seegi lahendatav.

Alusta sünnipäevalapse enda isiksusest.

Mida ta armastab? Kas talle meeldivad rohkem praktilised ja vajalikud esemed või hoopiski midagi ebatavalist? Kas ta on hulle ekstreemsete elamuste järele? Või hoopiski hoolas koduperenaine, kellele meeldib kõige rohkem oma kodu dekoreerida? Mõtle tema huvidele ja hobidele, nendele asjadele, millega talle meeldib tegeleda. Iga väikseimgi meeldetulev detail võib sulle siin abiks olla.

Alati rõhutatakse, et kingitus peaks olema originaalne, aga ära nüüd sellepärast ilmtingimata arva, et sünnipäevalaps üleelusuurusest pronksist hobusekujust ilmtingimata väga vaimustusse peaks sattuma. Mingisugune kasu peaks kingitusest olema, aga ka sellega ei tasuks väga sügavuti minna: praktika on näidanud, et päris pottide-pannide kinkimisega sa noorele neiule ka just suuremat muljet ei avalda (mõningad erandid muidugi välja arvatud). Seega – vali kuldne kesktee. Kingi talle just see, mida just sellele noorele neiule vaja on, olenemata sellest, on see siis väike ja tagasihoidlik või siis vastupidi – suur ja uhke.

 

Kingitus südamesõbrannale

Sellega peaks olema lihtsam – südamesõbrannad teavad teineteise maitseid ja eelistusi. Kosmeetika, ilusad ehted, omapärane raam armsale fotole või mõni originaalse välimusega ehetekarp sobivad klassiõele või kursaõele sünnipäevakingiks väga hästi. Lähedane sõbranna võib kingiks valida ka näiteks huulepulga või lõhnaõli – midagi sellist, millest ta kindlasti teab, et see sõbrannale meeldib. Või siis näiteks on väga hea mõte kinkida fotosessiooni kinkekaart – vahvad elamused, ilusad pildid ja on, millega sotsiaalmeedias uhkustada. Kui sõbranna on käsitööhuviline, siis sobiks talle kinkida osalemine mõnel uuel kursusel või töötoas.

 

Kingitus kallimale

Oma peigmehelt ootab noor neiu kindlasti kõige originaalsemat kinki. Mõtle suurelt ja üllata teda! Kingi teravate elamuste armastajale langevarjuhüpe, esteetikanautlejale muuseumikülastus, romantikule sõit kuumaõhupalliga jne. Kindlasti ei pane sa väga mööda ka väljasõiduga kuskile sellisesse kohta, kus ta veel käinud ei ole, ka oma kodulinnas. Piiratud eelarve puhul kingi lilled või kommikarp, aga ka siin pea silmas, et need oleksid ebatavalised, tavalisest teistsugused.

 

Kingitus tütrele

16, 18 ja 21 on tavaliselt need ümmargused numbrid, millele suuremat tähelepanu pööratakse ja mille puhul ka suuremaid kinke tehakse. Mõistlik oleks sel puhul kinkida midagi väärtuslikumat ja kauapüsivamat, aga kuna need asjad kipuvad pahatihti olema ka kallimad, siis on siin hea lahendus teha näiteks vanemate-vanaemade-vanaisade ühiskingitus. Näiteks mõni väärtuslikum ehe, uhkem tehnikavidin või miks ka mitte – auto. Teine võimalus on viia sünnipäevalaps ise kingitust valima. Sel puhul on kindel, et sünnipäevalaps saab oma maitse järgi valida välja täpselt, mida soovib ning kindlasti mõjub selline ühine shopping hästi ka omavahelistele suhetele.