Keskkonnasõbralik kingitus öko-teadlikule inimesele
06.07.2017

Kui sul on vaja teha kingitus mõnele keskkonnateadlikule sõbrale, kes tarbib ka ise igapäevaselt öko-sõbralikke tooteid ja teenuseid, siis eelistab ta kindlasti ka oma tähtpäevade puhul kingituseks saada midagi looduslähedast ja naturaalset. See ei tähenda ainult seda, et kingitav asi ise peaks olema valmistatud ökoloogilisest materjalist – sellesse kategooriasse võivad kuuluda ka ümbertöödeldud materjalidest valmistatud tooted, korduvkasutatavad tooted või miks mitte ka ökoloogiliselt puhtad toiduained.

Praegusel ajal seisab meie keskkond seisab murettekitava ohu ees ja sellest ei saa kuidagi enam mööda vaadata kliimamuutuse mõju saame tunda pea igapäevaselt, sagedased on üleujutused ja maavärinad. Kõik need on märgid sellest, et loodus on muutumas ning tekitanud on need muutused inimkond ise. Seega on igati mõistlik mõelda, mida igaüks meist saaks teha selle nimel, et meie planeeti päästa – kuidas me käitume, mida ja kuidas tarbime ning mida teistele kingituseks teeme.

Siiski on viimase aja tendentsiks õnneks see, et inimesed saavad üha enam ja enam teadlikuks end ümbritsevast keskkonnast ja selle muutustest ning teevad vastavaid korrektuure ka oma käitumises ja tarbimises. Sellega seoses on populaarseks muutunud ka keskkonnasõbralike ja energiasäästlike toodete ja teenuste tarbimine. Ka kingituste tegemine ei tohiks olla siin erandiks, sest nii hoiad sa keskkonda ise ja ärgitad sama tegema ka teisi.

Keskkonnasõbralike toodete leidmine on lihtne – tänapäeval leidub neid kõikvõimalikest kaubakategooriatest. Kaubanduses on vastav valik olemas nii kodukujunduskaupade, kosmeetikatoodete, mänguasjade ja elektroonika kui ka ehete jmt. trendikaupade seas. Looduslikust materjalist valmistatud kingitus on ilus ja vastupidav ning see valmistab keskkonnateadlikule kingitusesaajale kindlasti kordades rohkem rõõmu, kui mõni masstoodangust pärit trendividin. Kindlasti on keskkonnateadlikule inimesele heaks kingituseks mõni Fair Trade märgistusega toode, samuti looduslikest materjalidest valmistatud kingitus. Samuti on populaarsed ümbertöödeldud materjalidest kingitused ja ka heas korras nö. teise ringi asjad.