Keskkonnasõbralik kingitus öko-teadlikule inimesele, vol. 2
14.08.2017

Bambusest tooted

Oma öko-teadlikule sõbrale on heaks kingituseks ka näiteks bambusest valmistatud tooted. Bambus on naturaalselt puhas materjal, mis ei vaja kasvamiseks keemilisi väetisi ega kemikaale. Rohttaimena kasvab bambus kiiresti, peale ühe saagi koristamist kasvab uus taim kuue kuuga. Tänapäeval valmistatakse bambusest pea kõike – mööblist riieteni, vaipadest dekoratiiv- ja tarbeesemeteni. Bambusest kingitus näeb kena välja ning need on ka vastupidavad. Tooteid ei laasta ka hallitus, sest mõned bambuse looduslikud kaitseained säilivad materjalis ka peale selle töötlemist ja sellest uue toote valmistamist.

Korduvkasutatavad poekotid

Kui otsid oma öko-teadlikule sõbrale stiilset ja trendikat kingitust, siis on korduvkasutatav poekott selleks väga hea valik. Need on valmistatud ökoloogiliselt puhastest materjalidest ning 100% pestavad, neid on lihtne kanda ja kasutada ning nende valmistamisel arvestatakse tänapäeva moetrendidega. Sestap kasutavad tänapäeval korduvkasutatavaid poekotte isegi kuulsad staarid. Korduvkasutatavad kotid on vastupidavad ja loomulikult kordades ja kordades keskkonnasõbralikumad, kui kilekotid.

E-raamat

Kui su sõber või perekonnaliige on tehnikahull ja armastab lisaks ka raamatuid lugeda, siis on e-raamat talle just sobiv kingitus. Tavaliste paberraamatute valmistamiseks langetatakse igal aastal tuhandeid puid ja hävitatakse sellega meie hinnalist rohelist loodusvara, e-raamat välistab aga seevastu paberi kasutamise vajaduse täielikult.

Päikesepatareidega töötav mobiiltelefoni laadija

Veel üks hea kingiidee on päikesepatareidega töötav mobiiltelefoni laadija. See on kaasaskantav seade, mis tuleb toime ilma tülikate juhtmeteta – lihtsalt laadi laadija päikeseenergiat täis ja kasuta seda siis telefoniaku laadimiseks.

Orgaanilised rõivad

Orgaanilisi rõivaid valmistatakse täielikult ja ainult orgaanilistest materjalidest – orgaaniline Egiptuse puuvill, siid jne. Enne ostmist veendu alati selles, et tooted on tähistatud orgaanilise materjali märgistusega või neil on olemas vastav sertifikaat.

Puu

Kingi oma öko-teadlikule sõbrale lihtsalt üks väike puuistik, mille ta saab oma aeda istutada.